Bukiet ślubny | Dekoracja sali | Ślubne inspiracje | Trendy florystyczne

Jak ślub to tylko w kolorze zielonym!

16 stycznia 2017

W roku 2017 dominującym kolorem w bukietach i dekoracjach ślubnych będzie kolor zielony!

Tak orzekł międzynarodowy Instytut Pantone (www.pantone.com) , który co roku wyznacza obowiązującą w danym roku kolorystykę dominującą między innymi w modzie, florystyce i dekoracji wnętrz.

                                               

Fot.: Pantone

Oczywiście we florystyce ani żadnej innej dziedzinie nie będziemy się ograniczali tylko do tego jednego wybranego odcienia zielonego. Jest ich niezliczona ilość i to ich właściwie dobrana mieszanka będzie świadczyć o tym czy nasz ślub jest „trendy”.

Przewagę zieleni w bukietach i dekoracjach ślubnych zauważyć można już było w 2016r.

Girlandy z bluszczu i eukaliptusa, polne bukiety i wianki na głowach panien młodych coraz częściej były wybierane jako dopełnienie ślubnej dekoracji w stylu rustykalnym.

Fot.: archiwum własne autora

Bukiety ślubne

W tym roku zieleń rozszaleje się na dobre. Bukiety ślubne jeszcze bardziej będą rozczochrane, niesforne i wypływające wręcz z rąk panien młodych. Kwiaty będą jedynie dodatkiem do pęków zieleni w różnych odcieniach. To co będzie je różniło od bukietów z poprzedniego roku to ich wielkość – będą zdecydowanie większe. Obserwować będziemy wielki powrót bukietów kaskadowych (spływających). Paprocie oraz sukulenty w bukietach ślubnych i dekoracjach to zdecydowany hit sezonu. Bukiety z róż w formie kulki będą zdecydowanie passe.

Fot.: Pinterest

Nieodzownym dodatkiem do bukietu ślubnego będzie w tym roku wianek z przewagą zieleni – mirtu, bluszczu lub innego delikatnego materiału albo wręcz przeciwnie – wianek szeroki, rosochaty, grający pierwsze skrzypce w dekoracji panny młodej.

Fot.: Pinterest

Dekoracje sal

W roku 2017 na ślubnych stołach królowały będą kompozycje wysokie z dużą ilością zieleni lub zupełnie niskie ale „wylewające się” z naczyń. Znika wymóg jednakowych naczyń do kompozycji. Naczynia mogą być różne – byle w jednakowym charakterze i z jednakowym wkładem roślinnym. Mile widziane będą klasyczne szklane naczynia jaki i biała porcelana.

Jako kontynuacja z roku 2016 pozostanie użycie słoiczków/butelek na pojedyncze kwiaty lub luźno włożone bukiety sprawiające wrażenie zebranych „prosto z ogrodu” . Nowością na rok 2017 jest większa ilość zieleni niż kwiatów.

Fot.: archiwum własne autora

Fot.: Pinterest

Dekoracja pojazdu

Z premedytacją wybrałam tutaj wyraz „pojazd” a nie „auto” bowiem coraz częściej mamy do czynienia z bryczką, motocyklem a nawet rowerem!

W dekoracjach tego typu pojazdów zauważa się trend dekorowania ich zielonymi girlandami z bluszczu, eukaliptusa i sezonową zieloną roślinnością (np. bukszpan, mirt).

Fot.: Pinterest

Dekoracja miejsca zaślubin

Jeszcze niedawno miejsce udzielania ślubu kojarzyliśmy głównie z kościołem lub urzędem stanu cywilnego. Od zeszłego roku możliwe są również śluby plenerowe. Jak pokazał rok 2016 ogromna liczba par z takiej możliwości skorzystała i ma zamiar skorzystać w tym roku.

Dekoracja ślubu w plenerze to przede wszystkim dekoracja miejsca zaślubin – zadaszonej altany lub oryginalnej konstrukcji, która udekorowana kwiatową

Fot. : Pinterest

Ale trendy trendami a przy planowaniu dekoracji ślubnych najważniejsze są Wasze marzenia.

Być może wystarczy jeden modny akcent przy dekoracji np. listki paproci lub pędy bluszczu aby połączyć Waszą wizję dekoracji ślubnych z tymi najmodniejszymi w danym sezonie.

Powodzenia!

Monika Dudkowska

Mistrz Florystyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *